Praline od kristaliziranog meda u ekološkom pakiranju kratki je opis prvonagrađene ideje Damira Schleisa iz Đakova. S ciljem da ovaj jedinstveni proizvod doista uskoro bude na tržištu, a da cijeli projekt zaživi kao uspješan poslovni poduhvat, Osječko-baranjska županija je kroz svoj projekt Najbolja poduzetnička ideja, nagradila ovu ideju sa 8 tisuća kuna.
Uz Damirov još je 12 nagrađenih projekata s iznosima od 2.000,00 do 5.500,00 kuna. Nagrade za najbolje ideje uručio im je župan dr. sc. Vladimir Šišljagić na prigodnoj svečanosti održanoj u prostorijama Osječko-baranjske županije. Župan Šišljagić je istaknuo kako Županija provodi niz mjera i aktivnosti na poticanju i razvoju malog i srednjeg poduzetništva, a u projektu Najbolja poduzetnička ideja od kako ga Županija provodi, od 2006. godine, sudjelovalo je gotovo 600 osoba koje su stimulirane za svoje ideje sa 1.141.000,00 kuna. Mnogi od njih potom su svoje ideje ostvarili u praksi, odnosno to im je značilo početak poslovanja, a često i samozapošljavanje, rekao je župan Šišljagić.
Ove godine ukupni fond nagrada iznosio je 36.500,00 kuna, a uz Županiju novčana su sredstva osigurali sponzori: Cesting, Hrvatska gospodarska komora – Županijska komora Osijek i Erste&Steiermarkische Bank d.d.
POPIS DOBITNIKA NATJEČAJA ZA NAJBOLJU PODUZETNIČKU IDEJU U 2016.
1. Damir Schleis, Đakovo “Medonijera”
2. Elena Atanasovski, Osijek; Jasna Ladišić, Osijek; “Formiranje novog turističkog proizvoda na području Osječko-baranjske županije – Hologramski laserski 3D prikaz povijesnih veduta grada u prirodnoj veličini”
3. Ivan Perić, Osijek “Uspostava turističkog kompleksa Pod starim krovovima”
4. Ines Hocenski, Osijek “Izrada 3D kulturnih znamenitosti i obilježja grada”
5. Ivan Pritišanac, Belišće “Prva belišćanska mikropivovara Josch”
6. Goran Walter, Erdut “Osječka knedla – turistički proizvod grada Osijeka”
7. Maja Ravlić, Osijek “Proizvodnja karamela s kolostrumom za djecu s imunološkim i respiratornim poteškoćama”
8 Gordana Pavlović, Osijek “Uzgoj i prerada haskapa (modra kozokrvina)”
9. Žana Plejić, Osijek; Josipa Bjelobrk, Selci Đakovački “bilja&bilje”
10. Jelena Vlahović Puvača, Osijek “Čin-Čin to go”
11. Ivana Ivanić, Osijek “Etno gospodarstvo Ivanić”
12. Monika Šipoš, Đurđenovac “Proizvodnja prirodnog pesticida i hranjive tvari za biljnu proizvodnju na bazi koprive”
13. Damir Mićan, Đakovo; Matija Fenrich, Vučjak Feričanački; “Kreativna terapija u zajednici”