Otvoreno spomen-obilježje pripadnicima Samostalne uskočke satnije u Batini

Simboličnim rezanjem vrpce, u Batini je svečano otvoreno spomen-obilježje pripadnicima Samostalne uskočke satnije (SUS) koji su izgubili svoje živote u hrabroj i povijesnoj akciji “Batinski most”.

Ovaj spomenik trajni je podsjetnik na golemu žrtvu onih koji su dali ono najvrjednije – svoje živote – za slobodu naše domovine i obranu Baranje. Svečanom i dostojanstvenom otvaranju nazočili su: Članovi obitelji poginulih, nestalih i umrlih pripadnika SUS-a, živući akteri i suborci ove akcije, državni tajnik Zlatan Bašić (izaslanik potpredsjednika Vlade RH i ministra hrvatskih branitelja Tome Medveda), brigadir Dražen Batrnek (izaslanik potpredsjednika Vlade RH i ministra obrane Ivana Anušića), saborski zastupnik Stipan Šašlin (izaslanik županice Osječko-baranjske županije Nataše Tramišak), vlč. Đula Andraši (župnik župe Sv. Valentina), Davor Mucić (izaslanstvo gradonačelnika grada Belog Manastira), načelnici baranjskih općina, predstavnici braniteljskih udruga proizašlih iz Domovinskog rata te članice KUBIS-a.