Petak, 14 Kolovoz, 2020

Liste IV i XII izborne jedinice

pixabay

Izborna jedinica obuhvaća Osječko-baranjsku i Virovitičko-podravsku županiju, a birači mogu birati kandidate sa 17 lista na kojima je i šest Baranjaca. U XII izbornoj jedinici glasaju pripadnici nacionalnih manjina, a kandidat za mađarskog zastupnika je još jedan Baranjac Robert Jankovics.

 

IV Izborna jedinica za izbor zastupnika u Hrvatski sabor

1. A-HSP nositelj liste Jasenko Kardum
2. MOST nositelj liste Petar Kopunović-Legetin
3. MOŽEMO! nositelj liste Ivan Cingel
4. NHR-HSP-GO nositelj liste Drago Marković
5. STRANKA S IMENOM I PREZIMENOM-PAMETNO-FOKUS nositeljica liste Andrea Gross-Bošković
6. BUZ nositelj liste Miroslav Bem
7. BDSH-HBPS nositelj liste Ivica Brletić
8. DEMOKRATI-HRVATSKI LABURISTI SR nositelj liste Hrvoje Nekić
9. DOMOVINSKI POKRET MIROSLAVA ŠKORE nositeljica liste Vesna Vučemilović
10. HDZ nositelj liste Ivan Anušić
11. HNS-HSS BRAĆE RADIĆ nositelj liste Ivan Vrdoljak
12. HSR nositelj liste Zoran Komarić
13. NS-REFORMISTI nositeljica liste Slađana Stanušić
14. SNAGA SIB nositelj liste Vladimir Šišljagić
15. RESTART KOALICIJA nositeljica liste Sabina Glasovac
16. SHV nositeljica liste Kristina Bite
17. ŽIVI ZID-PH-HSS SR-SIP-HSSČKŠ-ZSZ-NL SP nositelj liste Jurica Jukić

Od ukupno 238 kandidata, šest je Baranjaca, dvoje iz Draža te po jedan kandidat iz Čeminca, Branjinog Vrha, Belog Manastira i Popovca.
MOST  - 11. Verica Strmečki iz Čeminca
MOŽEMO! - 3. Mario Jurišić iz Draža
NHR-HSP-GO - 11. Tea Pejak iz Branjinog Vrha
DOMOVINSKI POKRET MIROSLAVA ŠKORE - 6. Martina Mesarek Beli Manastir
HDZ - 13. Stipan Šašlin iz Draža
ŽIVI ZID-PH-HSS SR-SIP-HSSČKŠ-ZSZ-NL - 7. Georg Grubić iz Popovca

Kandidnacijske liste za IV Izbornu jedinicu možete pogledati OVDJE.

Pripadnici autohtonih nacionalnih manjina u Republici Hrvatskoj biraju svoje zastupnike u Hrvatski sabor u jednoj XII izbornoj jedinici koju čini cjelokupno područje Republike Hrvatske.

Pripadnici srpske nacionalne manjine moći će birati između 6 kandidata:
1. Dragan Jeckov (SDSS)
2. Siniša Ljubojević (DSS)
3. Srđan Milaković (DSS)
4. Boris Milošević (SDSS)
5. Milorad Pupovac (SDSS)
6. Jovica Radmanović (DSS)

Mađarska i talijanska nacionalna manjina imaju po jednog kandidata:
1. Robert Jankovics (DZMH)
1. Furio Radin (Grupa birača)

Češka i slovačka nacionalna manjina braju između dvojice kandidata:
1. Vladimir Bilek (Grupa birača)
2. Ivan Komak (MSO)

Pripadnici ostalih manjina (Austrijanci, Bugari, Njemci, Poljaci, Romi, Rumunji, Rusini, Rusi, Tirci, Ukrajinci, Vlasi, Židovi) biraju između 4 kandidata:
1. Bari Ahmedi (UT)
2. Robert Bosak (Grupa birača)
5. Franjo Horvat (Udruga Roma)
5. Veljko Kajtazi (Savez Roma)

Kandidacijske liste za XII izbornu jedinicu možete pogledati OVDJE

Radio Baranja Uživo

Ostale vijesti

Polaganje vijenaca - Darda
Srijeda, 05 Kolovoz 2020
Načelnik općine Darda Anto Vukoje, zamjenik načelnika i vijećnici,te predsjednica mladeži HDZ-a...
Belišćani osvojili 30 medalja
Utorak, 04 Kolovoz 2020
Na zagrebačkom Jarunu održalo se Državno prvenstvo Hrvatske u kajaku i kanuu na mirnim...
Rezultati pojačanih mjera policije
Ponedjeljak, 03 Kolovoz 2020
policijaPolicija je u razdoblju od 31. srpnja do 2. kolovoza na području Policijske uprave u prometu je...
Dan pobjede u Baranji
Ponedjeljak, 03 Kolovoz 2020
vro olujaDan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja te 25. obljetnica VRO Oluja...
Baner

Radio Baranja d.o.o za radijsku djelatnost Trg Slobode 32/3  HR 31300 Beli Manastir MB: 01111094 OIB:49062762331 Trgovački Sud u Osijeku MBS:030000354  Temeljni kapital 20.000,00 kn uplaćen u cijelosti * Poslovni račun PBZ: 2340009-1100121402   IBAN: HR4123400091100121402 * Uprava društva: Zlata Maršić